xDmG™
Bun Venit pe xDmG Te rugam Sa te inregistrezi

Gadgeturi windows 7551

Gadgeturi windows 7

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Gadgeturi windows 7

Mesaj Scris de GuesRuL?! la data de Vin Apr 22, 2011 7:24 pm

Pentru inceput doresc sa-mi cer scuze pentru ca vin atat de tarziu cu postul acesta, dar iata ca vin intr-un final. Veti avea mai jos o lista cu Gadgeturi Windows 7, un mic set destul de util dupa parerea mea, Gadgeturile le-am adunat de pe tot internetul iar aici la noi le veti gasi intr-un alt context si alte explicatii.
Tin sa mentionez ca unele Gadgeturi sunt preluate din windows vista, astfel incat le puteti intalni si acolo, doar ca aici sunt cateva in plus care merita sa vi-le instalati pentru ca sunt foarte utile orcarei persoane.
Download Gadgeturi Windows 7
Pentru inceput vom incepe cu un Gadget pentru vreme pare a fi unul inutil la prima vedere, dar daca ne gandim la faptul ca acest gadget face mai multe “chesti” pe care nu le poti zice la o simpla “inspectie” pe afara. Ce ne ofera acest gadget numit Wolrd Weather ?
- Cate grade sunt in orasul tau
- Poti sa afli gradele din Orasul tau, da acest gadget are ca optiuni setarea fiecarui oras din Romania si, chiar foarte multe tari din jurul nostru.
- Este foarte promt si raspunde relativ usor oricarei cerinteAcest gadget nu este la fel ca cel preinstalat in windows 7, este oarecum diferit si mult mai “complex”.
Download gadget windows 7 pentru vreme
Mergem mai departe spre urmatorul Gadget si ajungem la unul destul de important dupa parerea mea, un gadget care poate fi folosit cu usurinta si ne ajuta foarte mult in a ne intelege calculatorul, defapt ma scuzati, am gresit. Este vorba de 2 gadgeturi All CPU Meter (primul) si GPU Observer (al doilea), acestea doua monitorizeaza non stop calculatorul si performantele acestuia astfel incat sa fim mereu la curent cu ceea ce se intampla in calculatorul nostru la nivel de procese, etc..
Ei bine, as putea spune ca doua gadget-uri foarte utile pentru orice persoana, acestea doua nu incarca spatiul de lucru si nici nu au un consum de resurse imens, astfel vom fi mereu la curent cu ceea ce face calculatorul nostru, CPU useage, etc.. Puteti descarca cele doua gadget-uri de mai jos:

Sursa:windowsgeek

GuesRuL?!
Fondator
Fondator

Bani: 2514
Reputatie: 46
Varsta: 15
Localizare: Caracal
Distractii: Cs/Forumuri
Stare de spirit: Buna

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/bogdangetup

Sus In jos